Skip to main content
IT Вакансії

Что делает и сколько зарабатывает DevOps Engineer

By June 3, 2021January 21st, 2025No Comments

Карєра DevOps Engineer

«Коли кажуть, що DevOps-інженери не пишуть код, це неправда. Тому класно, якщо початківець буде мати базові знання у програмуванні». DevOps-інженер — це фахівець, який об’єднує процеси розробки та операційної підтримки, щоб оптимізувати та автоматизувати розгортання, моніторинг, тестування і підтримку ПЗ. Він відповідальний за безперервну інтеграцію та доставлення коду, масштабованість інфраструктури, безпеку та стабільність продуктивних середовищ. Можна розвивати експертизу в безпеці чи, наприклад, у machine learning. Також є перспектива залучення нових проєктів чи переходу в CTO.

DevOps

  • Більшість компаній пропонують своїм працівникам акаунт на цих сервісах безкоштовно.
  • Що це за професія — DevOps-інженер, що входить до його обов’язків та як ним стати, розповідає Володимир Шинкар, Senior Lead DevOps Engineer в Intellias.
  • За даними DOU, середньостатистичному DevOps-інженеру 32 роки, він живе у Києві та входить до найоплачуваніших ІТ-спеціалістів.
  • Попри стрімкий розвиток технологій принципи роботи не можуть кардинально змінитися за один чи навіть п’ять років.

DevOps комунікує не лише з колегами, а й з партнерськими організаціями та вендорами, технічною підтримкою продуктів тощо. За даними DOU, грамотне складання резюме середньостатистичному DevOps-інженеру 32 роки, він живе у Києві та входить до найоплачуваніших ІТ-спеціалістів. Найбільша кількість фахівців цього напряму має рівень Middle і Senior.

Карєра DevOps Engineer

Middle DevOps Engineer

Так, із базою все одно доведеться ознайомитись, але це прийде поступово. Відповідно, це спрощує перехід із системного адміністрування чи навіть з іншої професії у DevOps. Оскільки DevOps — це методологія, шляхи вирішення чи створення інфраструктури та процесів завжди відрізняються, що впливає на кількість інструментів та технологій, які потрібно знати чи вчити. Ознайомитися зі списком технологій та інструментів можна за цим посиланням.

Цікаве на Happy Monday

➕ Зазвичай у DevOps-інженери переходять із системних адміністраторів, яким вже не так цікава їхня професія чи які незадоволені заробітною платою. Досвід адміністрування зазвичай закриває частину Ops, тож для початку потрібно лише покрити базову частину Dev. Скажіть рускому чєловєку відтворити слово «гай», то він обов«язково скаже «ґай». З м’яким звуком «г» рускі мають у вимові такі ж проблеми, як і ми, українці, з англійським «th». Після такого вже можна йти на курси, де вам будуть давати завдання, або пробувати одразу влаштуватися на роботу стажером чи джуніором. Я все ж рекомендую після самостійного навчання пройти буткемп-курси від компаній по типу SoftServe, Epam чи Eleks — це майже гарантоване працевлаштування.

Junior, Middle DevOps engineer

До речі, я планую розробити власні курси по DevOps українською. Якщо вам цікавий такий формат, напишіть про це в коментарях. Для просунутих рекомендую A Cloud Guru (колишній Lunux Academi) та Udemi.

Карєра DevOps Engineer

А зараз я працюю в компанії Intellias у ролі Senior Lead DevOps Engineer та приймаю активну участь у Center of Excellence. Найближчим часом буду переходити у внутрішній Technology Office як експерт для налагодження процесів на нових проєктах. І коли я вступив до Львівського державного університету фізичної культури (так, я фізрук 😀), я вже жив із думкою, що після закінчення піду працювати системним адміністратором. Під час навчання історія з IT тільки поглиблювалася — я допомагав із налаштуванням мережі в університеті та гуртожитку, за будь-яких питань чи проблем всі завжди йшли до мене.

Від початку він вирішує, який вигляд матимуть технічні процеси „під капотом“ https://wizardsdev.com/ проєкту. Крім того, розробники потребують вже розгорнутої інфраструктури для первинного тестування майбутнього рішення. DevOps-інженери зараз розлітаються, мов гарячі пиріжки. Так, попит завжди був високий, але через брак кваліфікованих кадрів клієнти йдуть на поступки і готові пропонувати привабливі умови для інженера. ➕ З цього випливає інший плюс, а саме — довгострокова актуальність професії. Попри стрімкий розвиток технологій принципи роботи не можуть кардинально змінитися за один чи навіть п’ять років.

  • Майже завжди йде після CI та відповідає вже за саму доставку готового продукту до користувача чи на клієнтську інфраструктуру.
  • Може, комусь цікава буде вакансія DevOps-а (senior) з релокацією в Угорщину?
  • Це може бути внутрішня система для співробітників чи зовнішня для клієнтів.
  • Оскільки DevOps — це методологія, шляхи вирішення чи створення інфраструктури та процесів завжди відрізняються, що впливає на кількість інструментів та технологій, які потрібно знати чи вчити.
  • Це означає, що потрібно постійно вчитися і бути в курсі останніх розробок в напрямі інфраструктури, автоматизації, безпеки.

Старший системный администратор, DevOps-инженер

Методологія DevOps спрямована на забезпечення ефективної взаємодії розробників та кінцевих користувачів продукту та оптимізацію всіх процесів життєвого циклу ПЗ. Важливо розуміти, які завдання є найбільш терміновими, а що можна відкласти. Це особливо важливо у критичних ситуаціях, коли потрібно реагувати швидко. «Це не та професія, де ти вивчив дефолтний стек і з ним працюєш. Проєкти масштабуються та вдосконалюються, під’єднуються нові сервіси. Тому DevOps повинен бути „зарядженим“ і прагнути постійно розвиватись».

Схожі статті, які можуть сподобатись

Якщо порівнювати із суміжними професіями, DevOps-інженер посідає друге місце за оплатою праці. «DevOps — це не про професію і не про позицію, це культура, яку треба нести в команду. Бо це людина, яка співпрацює devops вакансії з різними підрозділами, розробниками, менеджерами, тестувальниками. І основне її завдання — налагодити процес між ними».

Leave a Reply